VÉGEREDMÉNY –  PVSK-Körmend: 82-88 (29-18;22-23;15-27;15-20)

A fordulás után kicsit megtorpantak a csapatok, és a negyed közepére inkább a küzdelem, mint a gyors pontos játék volt jellemző. A két csapat közötti távolság nem sokat változott, 8 pont körüli előnyét őrizte a Vasút. A játékrész hajrája viszont megint a vendégeké volt, így 10 perccel a vége előtt 67-68-ra vezetett a Körmend.

A cikk a hirdetés után folytatódik

A záró játékrész elején a piros mezesek hamar elhúztak a hazaiaktól, és Sejfics kipontozódása után 6 ponttal elhúztak a 35. percre. A hazaiak támadásban teljesen elfogytak, és a vendégek ezt könyörtelenül kihasználták. A hajrában a játékvezetői ítéletek is borzolták a kedélyeket, de a körmendiek keze nem remegett meg a végjátékban sem, így 82-88-as győzelmükkel kiegyenlítettek a párharcban. Folytatás kedden Körmenden.

Pécsi VSK-PANNONPOWER – Egis Körmend 82-88 (29-18, 23-23, 15-27, 15-20)

Lauber Dezső Sportcsarnok
V: Cziffra Cs., Györffy P., Rácz Zs. (Balogh L.)

PVSK: Nelson 18/6, Supola 20/6, Smith 21/6, Budimir 11/3, Sejfic 4. Csere: Harazin 2, Halász 2, Bíró 4.

Körmend: Gibbs 15/9, Smith 23/9, Kromah 6, Allen 20/3, Csorvási -. Csere: Petty 19, Németh Á. -, Ferencz 5/3, Doktor -.

A három győzelemig tartó párharc állása: 1-1.

Korábban:

FÉLIDŐ – PVSK – Körmend: 52 – 41 (29-18;22-23) Lélekben mi is ott vagyunk a meccsen. Tudósítónk pedig fizikálisan. Neki köszönhetően itt egy rövid beszámoló az első félidőről:

Az NBI rájátszásban a párharc első találkozóját a Pécs nyerte idegenben. A kérdés az volt a PVSK-Körmend csata előtt, hogy vissza tudja-e venni a pályaelőnyét a vasi együttes, vagy 2-0 lesz a Párducoknak.

Idegesen sok hibával kezdett mindkét csapat, látszott a feleken, hogy ezen a találkozón nagyon sok múlik. A játékrész felére 6 egységgel ellépet a hazai gárda, jött is vendégoldalon az időkérés. Ez azonban nem segített a vendégeken a 7. percre már 11 volt közte a rendkívül motiváltan játszó hazaiak javára. A különbség a kisszünetig sem változott, a Pécs 29-18-ra vezetett 10 perc után.

A pihenő után egy teljesen másik Körmend jött ki a pályára, és mindössze 3 perc alatt 3 pontra zárkóztak. Csirke Ferenc időkérése után azonban észhez tértek a hazaiak, és visszaállt a 10 pont körüli távolság. A hazaiak nyugodtan támadtak, és jól védekeztek ebben az időszakban, aminek következtében a nagyszünetben 52-41 állt az eredményjelzőn.