Szükség van-e cenzúrára a közösségi médiában? Hogyan lehet szabályozni a közösségi média működését, megakadályozni a hamis információk szabad terjedését? Ezekről lesz szó szerdán délelőtt azon az online, zoom-os beszélgetésen, amelyet a National Endowment for Democracy, a Political Capital és a Szabad Pécs rendez 2021. március 17-én, délelőtt tíz órától.
A cikk a hirdetés után folytatódik
A Political Capital és partnerei vizsgálják a 2019 júliusában hivatalba lépett Európai Parlament külpolitikai, illetve külső befolyásolási kísérletekkel kapcsolatos munkáját, beleértve a dezinformáció elleni fellépést elősegítő kezdeményezéseket.
Nemcsak Európában, de Magyarországon is egyre fontosabb kérdés ugyanis, hogy miként is lehetne szabályozni a közösségi média működését, megakadályozni a hamis információk szabad terjedését ezeken a platformokon.
Egy holnaputáni, szerda délelőtti online esemény keretében (Facebook-esemény) a szervezők elsőként mutatják be, hogy mit tenne Európa ezen a területen, majd panelistákkal, egy beszélgetés keretében megvitatják, megvitatjuk az elmúlt hetek, hónapok releváns magyarországi fejleményeit és azok hatásait.
PROGRAM
Hogyan lépne fel Európa a közösségi médiával, dezinformációval szemben? Krekó Péter/Szicherle Patrik – Political Capital
Miként léphetünk fel a közösségi médiában a szélsőséges vélemények, dezinformációval szemben? Mit tesz/tehet Magyarország saját hatáskörében?
Balogh Ákos Gergely – tartalom- és üzletfejlesztési vezető, Index.hu
Polyák Gábor – egyetemi docens, ELTE BTK; vezető, Mérték Médiaelemző Műhely
Wessenauer Veszna – kutató, Ranking Digital Rights
Moderátor: Babos Attila – Szabad Pécs
Részvételi szándékukat EZEN A LINKEN még ma jelezhetik, az online fórum meghallgatása és megtekintése ugyanis előzetes regisztrációhoz kötött.

19? Lapot!