Szokatlanul erős sajtóközleményt adott ki a a pécsi városvezető koalíció, a Pécs Jövője Frakciószövetség arról, hogy a helyi fideszesek folyamatosan hazudoznak róluk. Való igaz, a Fidesz helyi politikusai is, élükön Hoppál Péterrel és Csizmadia Péterrel, illetve a kormány helyi szolgamédiái munkásai azóta harsogják tényként állítva, hogy Pécsre is jöhetett volna a kínai elektromosautó gyártó BYD magyarországi üzeme, és Péterffyék voltak, akik miatt ez nem jött össze, hogy talán várható is volt az, hogy amennyiben reagálnak erre, az kifejezetten erős hangú nyilatkozat lesz. Most megtették.
A cikk a hirdetés után folytatódik
Nem közöltünk minden olyan nyilatkozatot, vagy sajtóanyagot az elmúlt hetekben, amelyben a pécsi fideszes politikusok, vagy az éppen velük egy kórusban lévő, papíron nem fideszes politikai szereplők arról beszélnek, hogy a Szegeden gyárat építő elektromosautó-óriás, a BYD Pécsre is jöhetett volna, de Péterffyék miatt nem jött, így Pécs (és Baranya) bukta a munkahelyeket, a beszállítási lehetőségeket és a lehetséges iparűzési adó még Pécsett maradó részét, de EBBEN a cikkben beszámoltunk Hoppál és Csizmadia pécsi, évindító, illetve az előző évet értékelő sajtótájékoztatójáról, ahol a fentieket lényegében elmondták. Hoppál Péter többször is megjegyezte a sajtótájékoztatón, hogy a BYD Pécset is vizsgálta, sőt Pécsre jöttek először körülnézni, vizsgálódni (tárgyalni?) a kínai befektetők, akik inkább végül mégiscsak a szintén nem fideszes vezetésű Szegedet választották.
Erre, a polgármesteri reakció híján egyre inkább eszkalálódó helyzetre és nem csituló (mesterséges?) viharra adott választ most közleményben a pécsi városvezető, ellenzéki koalíció, azzal a felkiáltással, hogy eddig tűrték a hazugságot a BYD ügyében. Alább szó szerint is közöljük a nyilatkozatot, addig is a legfontosabb állításait soroljuk fel:
– A pécsi Fidesz politikusai, Hoppál Péter vezetésével „már nem csak egyszerűen hazudnak, hanem módszeresen egy teljes alternatív univerzumot építenek”, „ami nyomokban sem emlékeztet a valóságra”. „Egy olyat, amiben tömegével távoznak a cégvezetők, a város elhajtja a befektetőket és Pécsett minden rossz és gyalázatos.”
– Amíg Szeged határában van 300 hektárnyi egybefüggő iparterület és egy Tisza, addig a Mecsek lankáin ilyeneket nem találni.
– A BYD elektromos autógyára azért nem Pécsre települt, mert a vállalat igényeinek megfelelő méretű, egybefüggő iparterület nincs a városban. A gyárépítésre szóba jöhető, potenciális városok listájára ezért a vállalat Pécset fel sem tette.
– A Fidesz hazugságaival ellentétben ebben az ügyben a BYD soha nem járt Pécsett, és más módon sem kereste meg a városvezetést soha.
– És, hogy miért is pörögnek akkor a BYD-gyár ügyén a helyi fideszesek? Az ok Péterffyék szerint egyszerű: „a NER kilátástalansága”. „A pécsi Fidesznek se jelöltje, se programja, a választások meg közelednek.”
Péterffyék közleménye, szó szerint idézve
„BYD – eddig tűrtük a hazugságot!
Újabb szintet léptek a hazugságban a pécsi Fidesz és csatlósai, pedig már eddig is magasra helyezték a mércét a ferdítésben. Rémálmaink zenekarát halljuk: a banda minden tagja hamisan játszik, méregdrágán, közpénzből lépnek fel, és mielőtt hazamennek, az evőeszközt is magukkal viszik. Közben már nem csak egyszerűen hazudnak, hanem módszeresen egy teljes alternatív univerzumot építenek. Egy olyat, amiben tömegével távoznak a cégvezetők, a város elhajtja a befektetőket és Pécsett minden rossz és gyalázatos – vagyis egy olyan univerzumot, ami nyomokban sem emlékeztet a valóságra.
A Pécsi Hazug Bagázs legújabb slágere a BYD-ügy. Lassan nincs olyan helyi politikusa a NER-nek, aki ne állt volna be a Hoppál Péter által alapított hamis bandába. A mindenhez is értő karnagy után megszólalt már a témában a Fidesz helyi fikcióvezetője, nemrég pedig az ifjonc kereszténydemokraták helyi vezetője lett a fals banda tagja.
Egyre többen fújják tehát a repedt trombitát, ami egyre hamisabban szól, hiszen az ügynek semmilyen valós alapja nincs.
Nézzük a tényeket!
Tény, hogy amíg mi vezetjük a várost, Pécs nem lesz savgyarmat, bármit akarjon a Fidesz. Ide nem települhet akkumulátorgyár. Szintén tény, amihez kis túlzással elég egy térkép is: amíg Szeged határában van 300 hektárnyi egybefüggő iparterület és egy Tisza, addig a Mecsek lankáin ilyeneket nem találni.
A BYD elektromos autógyára azért nem Pécsre települt, mert a vállalat igényeinek megfelelő méretű, egybefüggő iparterület nincs a városban. A gyárépítésre szóba jöhető, potenciális városok listájára ezért a vállalat Pécset fel sem tette.
A Fidesz hazugságaival ellentétben ebben az ügyben a BYD soha nem járt Pécsett, és más módon sem kereste meg a városvezetést soha.
Vagyis bárki, aki azt állítja, hogy a jelenlegi városvezetés riasztotta el a befektetőt Pécsről, az aljas módon hazudik.
De mi okozza ezt a kétségbeesést? Mit próbál a zenekar elnyomni az egyre hangosabb és egyre hamisabb szólamokkal? Mi az ebben a valóságban, amit ilyen kétségbeesetten el kell fedni?
Az ok egyszerű: a NER kilátástalansága. A pécsi Fidesznek se jelöltje, se programja, a választások meg közelednek. Az évből eddig eltelt időszak megmutatja, mire számíthatnak a pécsiek a Fidesztől és csatlósaitól. Program helyett felelőtlen, alaptalan ígéretekre, fejlesztési stratégia helyett pedig hazugságokra. Nincs más a Fidesz tarsolyában – láttuk, tudjuk: ők az építés helyett csak a romboláshoz értenek.
Hogy hova vezet a sok hazugság, azt láthattuk 2019 előtt. Mekk Elek-féle városvezetői szakértelemhez, ami tíz év alatt kétszer is csődbe vezette a várost, és aminek árát a mai napig fizeti minden pécsi.
Elég volt a pécsiek szándékos és alávaló megtévesztéséből, elég volt ebből a méregdrága, kutyaütő zenekarból!
Pécs Jövője Frakciószövetség„





