PMFC-Kozármisleny 3-0. Ha a vendégek taktikája az volt, hogy nem szabad focizni, akkor sikeres meccsen vannak túl.

A cikk a hirdetés után folytatódik

Statisztika (néha lehet, hogy elbambultam, de azért legalább 97,5 százalékos)

PMFC:

Kérünk, hogy támogasd a Szabad Pécs, a szabad sajtó működését!

Helyzet: 2.

Kaput eltaláló lövés: 7 (ebből 1 fejes, gól) + 2 tizenegyes (2 gól) = 9

Kapura tartó lövés: 1.

Sikeres csel: 10

Gólok, Mojzer György, Wittrédi Dávid (2, mindkettő büntetőből)

Kozármisleny:

Helyzet: 0.

Kaput eltaláló lövés: 1 (fejes).

Sikeres csel: 3.

Szakértői elemzés

Wittrédi Dávid (PMFC, 30 éves) volt nálam a mezőny legjobbja, nem csak a két tizi miatt, hanem mert ő néha képes váratlan dolgokra, tudatosan köténybe passzolni, ilyenek, mondjuk azt nem mondanám, hogy meghal a pályán. Bata Kristóf (PMFC, 19 éves) csereként jött be, a második félidőben, volt egy nagy helyzete, amit ő brusztolt ki, volt benne élet, meglepően gyors, erőszakosan, bátran játszott.

A Kozármisleny egyszerűen rettenetes volt. Nem tudom, sikerült-e kettőnél többször egymáshoz passzolniuk a meccsen, a statisztikában szereplő 3 sikeres csel inkább 2,5. A végén azt mondtam, hogy oké ez a 3-0, de azért megnézném a Pamacsot egy komolyabb csapat ellen is. Ami feltűnt, de mindkét csapatnál, hogy mennyire kevés játékos vállalja fel az egy az egyezést, magyarán nem mernek cselezni, ha meg is próbálják, látszik, hogy csak alibiből, ők se nagyon hiszik el, hogy össze fog jönni. Ezért tetszett, amikor a fiatal Bata Kristóf több mislenyi között megtartotta a labdát, betört a tizenhatosra, de lövését a kapus védte, ebben volt dinamika, élet, futball, sajnos nem sok ilyet láttam a meccsen, ez volt kb. a legizgalmasabb jelenetsor a 90 perc alatt.