Tegnap írtuk meg, hogy az általános iskolákból is gyűjtik a bevethető pedagógusokat, és hogy legalább egy tankerület (a pécsi) azt is kérte az iskolaigazgatóktól, hogy számoljanak be a minisztériumi kérésre nemet mondó tanár kollégákról is. Most a legújabb kapcsolódó hír, hogy már egyetemistákat is toboroznak a 2020-as érettségihez felügyelőnek. Az iskolák kérnék a náluk gyakorlaton lévő “kistanárokat” a felügyeletben való részvételre.
A cikk a hirdetés után folytatódik
Tanár szakos hallgatókról van szó. Akiket kötelezni persze nem lehet arra, hogy vegyenek részt az érettségin felügyelő tanárként, és segítsék ezzel a lebonyolítást, de önként ezt vállalhatják is.
Az ELTE Tanárképző Központ ki is adott ezzel kapcsolatban egy közleményt. Abban a tanár szakos hallgatóknak az érettségi vizsgákon való részvételéről és a hosszú gyakorlat időtartamáról azt írták, hogy megerősítik azt a korábbi állásfoglalásukat, miszerint a tanár szakos hallgatók online teljesíthetik a szaktárgyi tanítási és az összefüggő egyéni iskolai gyakorlatot.
Az ELTE Járványügyi Operatív Koordináló Testülete állásfoglalása szerint a hallgatók nem kötelezhetők az iskolákban az érettségi vizsgákon való részvételre, ugyanakkor ha a hallgató önként vállalja a részvételt az érettségi vizsgák felügyeletében, akkor a JOKT április 20-ai állásfoglalása szerint nincs akadálya a hallgató személyes közreműködésének.
Viszont nem érheti hátrány a hallgatót a gyakorlaton, ha nem vállalja a személyes részvételt bármilyen ok miatt, a gyakorlóhelynek másként szükséges biztosítania az onlineteljesítés feltételeit.
Mint ismert az idei érettségi időpontja nem változott, azt május 4-étől tartanák meg, csupán nem lennének szóbelik, avagy csak néhány tantárgyból. És ez pont egy nappal azt követően lenne, amelyre a kormányfő és szakértői a magyarországi koronavírus-járvány tetőzését várják.

19? Lapot!