A Magyar Dokumentumfilmesek Egyesülete 5+1 fesztiválkedvenc dokumentumfilmet tett ingyenesen elérhetővé, az interneten meg lehet őket nézni, ma éjfélig. Kiváló vasárnapi program. Baranyai faluról szóló dokumentumfilm is szerepel a válogatottak között.
A cikk a hirdetés után folytatódik
A filmek forgalmazási okokból csak Magyarországról érhetőek el. A külföldön élőknejk a MADOKE állandó dokumentumfilm-tárukat, a MADOKK-ot ajánánlja.

A mostani akció részletei EZEN AZ OLDALON találhatók.
Mik közül választhat? Mutatjuk!
Zurbó Dorottya, Arun Bhattaraia: A monostor gyermekei
Gyembo és húga, Tashi átlagos tinédzserek Bhutánban, az utolsó buddhista királyságban. Szabadidejükben fociznak vagy a Facebookon lógnak. Kis himalájai falujukban édesapjuk a felelős a helyi buddhista monostor őrzéséért. A tisztség apáról fiúra száll, így okkal reméli, hogy hamarosan ő is fiának adhatja tovább a szent feladatot. Eközben lánya, Tashi, profi focista karrierről álmodik, és egyre nyíltabban fejezi ki fiús identitását.
Bartha Máté: Szél viszi
Valahol a kietlen vidéken egy fiatal lány a lehetetlenre vállalkozik. Vivien, akit még gyerekkorában választottak el édesanyjától, élete nagy részében egyik nevelőszülőtől a másikig sodródott; egyedüli támasza egy katonai ifjúsági közösség. Most, 18 évesen, a gyámság kötelezettségétől szabadulva úgy dönt, a saját lábára áll és megváltoztatja az életét. Rendes munkáról, szerető partnerről álmodik és arról, hogy újra találkozik édesanyjával. De vajon elég erős-e ahhoz, hogy megváltoztassa sorsát?
Szabó Réka: A létezés eufóriája
Fahidi Éva 20 évesen egyedül jött haza Auschwitz-Birkenauból, ahol 49 családtagját ölték meg, köztük anyját, apját és kishúgát. 90 évesen felkérést kap, hogy életében először lépjen színpadra, és szerepeljen egy róla szóló táncszínházi előadásban. Réka, a rendező egy duettet képzel el egy fiatal, nemzetközileg elismert táncosnővel, Emesével.
Kerekes Péter: Cooking history
Egy háborút nemcsak fegyverekkel lehet megnyerni, hanem fazekakkal is, azaz a minden körülmények között működő hadtáppal. A magyar származású szlovákiai rendező ebben a különös filmjében a gasztronómia oldaláról közelít a huszadik század véres összecsapásaihoz. Katonai szakácsokat kérdezett a túlélés fortélyairól. Száztíz hadiszakácsot keresett fel különböző országokban, s a legjobb történetek mesélőit válogatta be filmjébe, amelyben nemcsak mesélteti a szereplőket, de olykor el is játszatja velük a szituációkat.
Nordin Eszter: Ütős csajok
Két éven át követhetjük nyomon a 7-36 év közötti bokszoló lányok történetét. Sajátos hullámvasúton ülnek, az érzelmek és a brutális harc között ingáznak, miközben felmerül a kérdés, mi motiválja, mi hajtja őket, hogy egy ilyen férfias sportágat űzzenek. Megéri a fájdalmat, a sérülést, a megaláztatást?
Kovács Kristóf: Besence Open
Egy Baranya-megyei szegény és elfeledett magyar zsákfaluban él 126 lakos, melyből 102 (beleértve a polgármestert) roma, és 98%-uk munkanélküli. De ez sem tántorítja el a polgármestert álmától, hogy olyan európai polgárokat neveljen a falu lakosaiból, akik havi fix fizetésért dolgoznak, és akik a dolgos nap végén sportolni mennek.

19? Lapot!