PÉCS Bukócégek, strómanok és szövevényes alvállalkozói lánc segítette azt a pécsi bűnszervezetet, amely őrző-védő szolgáltatás ürügyén játszotta ki az áfaszabályokat, és amely mintegy 200 dolgozó bére után nem fizetett járulékokat ? közölte a Dél-dunántúli Bűnügyi Igazgatóság pénteken. FRISÍTVE!!! Videó és fotók a cikkben!! Újabb frissítésünk is van a videóban látható motorkerékpárról.
A cikk a hirdetés után folytatódik
FRISSÍTÉS/Helyreigazítás
A mai cikkünkhöz mellékelt, a NAV által a sajtó rendelkezésére bocsátott videóval kapcsolatban jelentkezett egy olvasónk. Elmondta, hogy az ő motorkerékpárja látható a videó nyitóképén, illletve néhány másodpercre a videóban is.
Nem érti, miért került be a motor fotója a NAV DD Bűnügyi Igazgatóság videójába, ugyanis neki semmilyen kapcsolata nincs az üggyel, nem folyik ellene eljárás. A motorkerékpár az ő személyes tulajdona, azt az akció egyik színhelyén parkoltatta egy garázsban, jóhiszeműen. A motort nem foglalták le, nem bűnjel, semmilyen módon nem kapcsolódik, sem az akcióhoz, sem a feltételezett bűncselekményhez és a feltételezett elkövetői körhöz.
Természetesen a Szabad Pécs olvasónk megkeresése után a kifogást továbbította a NAV felé.
KORÁBBAN ÍRTUK
A NAV dél-dunántúli pénzügyi nyomozói ?az elkövetők előállításával, vagyonuk lefoglalásával iktatták ki a cégpiramist? – írták.
Volt, mit lefoglalniuk a NAV pénzügyi nyomozóinak a hatóság által a sajtónak biztosított fotók alapján
A vagyonvédelemmel és őrzésbiztonsággal foglalkozó 11 ?céges láncolatpiramis-rendszerben? épült fel.
De mi is ez a fura kifejezés a pénzügyi nyomozók szerint?
- A csúcson lévő társaság fogadta a rendszeres megbízásokat, a munkákat alvállalkozókra osztották.
- Bár bejelentették a dolgozókat, bevallást is benyújtottak, azonban adót és járulékot nem fizettek.
- Hogy a lebukást elkerülje a bűnszervezet, az azt kiszolgáló alvállalkozó társaságokat maximum félévente lecserélték.
- A láncolatban szereplő cégeket budapesti székhelyszolgáltatóhoz jelentették be, az alvállalkozó társaságokat pécsi és Pécs-környéki strómanok ?irányították?.
- A őrző-védő szolgáltatás ellenértékéből az alvállalkozók feketén fizették az alkalmazottakat, levették a saját részüket és a többi pénz a haszonhúzókhoz vándorolt.
- Közterheket egyáltalán nem fizettek, ezzel hozzávetőleg 300 millió forint kárt okoztak az államnak.
Fegyverek, lőszerek
…és a készpénz
Harminc helyen csaptak le
A NAV munkatársai mintegy harminc – többnyire baranyai és budapesti – helyszínen gyűjtöttek bizonyítékot és kutatták fel a gyanúsítottakat. Az alvállalkozók között visszaeső bűnözők is voltak, az elkövetők közül többen is tartottak otthon fegyvert, illetve riasztópisztolyt. A tizenhárom gyanúsított közül két veszélyesnek ítélt elkövetőt a NAV kommandósai állítottak elő. A költségvetésnek okozott kár teljes mértékben megtérülhet, hiszen a nyomozók ingatlant és luxusautókat foglaltak, illetve üzletrészt zároltak.
A nyomozás különösen nagy vagyoni hátrányt okozó, bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett költségvetési csalás miatt folyik.

19? Lapot!